Kiedy warto kupić przenośny klimatyzator?

0 Shares
0
0
0

Większość osób z utęsknieniem czeka na lato. Kiedy jednak upragniona pora roku nadchodzi, najczęściej okazuje się, że towarzyszący jej upał jest wręcz nie do wytrzymania. Żeby móc zachwycać się słońcem, a jednocześnie zapewnić sobie warunki pozwalające na normalne funkcjonowanie, warto zainwestować w klimatyzację. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań wymienić można klimatyzatory przenośne. Kiedy warto kupić ten rodzaj sprzęt?

Przenośny klimatyzator – najważniejsze korzyści

 Fale gorąca, które coraz częściej nawiedzają Polskę  w okresie letnim, sprzyjają kompulsywnym zakupom. W efekcie sterta nieużywanych sprzętów i akcesoriów piętrzy się z roku na rok i zalega na strychu lub w schowku. Elektryczne wentylatory, wiatraki na baterie czy też wachlarze z papieru kuszą atrakcyjnymi cenami i szybką ulgą. Nie zawsze jednak są optymalnym wyborem. Ich efektywność chłodzenia często pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli nie chcesz eksperymentować, postaw na przenośny klimatyzator. To sprzęt, który:

  • skutecznie chłodzi wnętrze,
  • nie wymaga skomplikowanego montażu,
  • jest gotowy do użytku bezpośrednio po zakupie.

Użytkownicy cenią klimatyzatory przenośne także za mobilność i łatwość obsługi. Nie bez znaczenia są również kompaktowe rozmiary, dzięki którym sprzęt nie zagraca nawet niewielkiego pomieszczenia, a także atrakcyjny design. Co więcej, dzięki zróżnicowanym parametrom i cenom urządzeń bez większego problemu znajdziesz model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i możliwościom finansowym.

Kiedy warto zainwestować w przenośny klimatyzator?

 Przenośne klimatyzatory cieszą się sporym uznaniem wśród użytkowników. Nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, jednak zdarzają się sytuacje, w przypadku których sprawdzają się idealnie. Kiedy warto zdecydować się na klimatyzator przenośny? Gdy szukasz efektywnego źródła chłodu i jednocześnie:

  • masz ograniczone możliwości finansowe. Klimatyzator przenośny o wiele skuteczniej niż wentylator elektryczny chłodzi wnętrze, a jednocześnie jest tańszy od klimatyzatora typu split lub multi-split. Co więcej, w odróżnieniu od wariantów split i multi-split nie wymaga montażu, za który trzeba zapłacić, jeśli nie potrafi się go przeprowadzić samodzielnie,

 

  • nie chcesz (lub nie możesz) ingerować w konstrukcję budynku. Za najskuteczniejsze pod kątem chłodzenia uznaje się klimatyzatory typu split i multi-split. Ich montaż wymaga jednak ingerencji w budynek. Jednostkę zewnętrzną trzeba bowiem połączyć z wewnętrzną (lub kilkoma wewnętrznymi), a to wymaga przebicia się przez ścianę. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, na takie działanie musisz uzyskać zgodę właściciela. Natomiast na użytkowanie klimatyzatora przenośnego nie potrzebujesz niczyjego pozwolenia,

 

  • nie masz czasu lub chęci na załatwianie formalności. Jeżeli chcesz zamontować klimatyzator typu split lub multi-split w mieszkaniu w bloku, potrzebujesz zgody wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej, niezależnie od tego, czy jednostka zewnętrzna ma znaleźć się na elewacji, na dachu czy też na balkonie. W tym ostatnim przypadku najłatwiej uzyskać pozwolenie. Co ważne, jeśli jednak planowane urządzenie będzie generować duży hałas, trzeba liczyć  się z decyzją odmowną.

 

Co więcej, administrator budynku może uzależnić swoją zgodę od uzyskania przez wnioskodawcę zgód sąsiadów, a czasem także pozwolenia od architekta budynku. Do wniosku należy też dołączyć projekt instalacji wraz ze specyfikacją urządzenia. W przypadku klimatyzatora przenośnego nie musisz pytać nikogo o zgodę, ani na zakup urządzenia, ani na jego użytkowanie.

Choć klimatyzatory przenośne są mniej efektywne niż systemy typu split i multi-split, cieszą się dużym wzięciem. Wbrew pozorom wynika to nie tylko z ich atrakcyjności cenowej – to sprzęty, które skutecznie chłodzą wnętrze i są intuicyjne w obsłudze, a ich użytkowanie nie wiąże się z koniecznością załatwiania formalności. Nie wiesz, na jaką opcję się zdecydować? Skontaktuj się specjalistami, którzy zajmują się doborem i montażem systemów klimatyzacyjnych. Uzyskasz od nich rzetelne wskazówki, dzięki czemu łatwiej Ci będzie podjąć decyzję.

0 Shares
You May Also Like