ciecie laserem

O czym musisz pamiętać podczas gięcia blach?

0 Shares
0
0
0

Proces gięcia blach nie wydaje się być szczególnie skomplikowanym czy też wymagającym zadaniem. Rzeczywistość jednak bardzo szybko weryfikuje i mówi nam, że sporo osób nie pamięta o wielu podstawowych informacjach. W dzisiejszym artykule postaraliśmy się zebrać wszystkie najważniejsze dane na temat procesu gięcia blach – tak, abyś nie musiał na własną rękę przeczesywać internetu. Tak więc zapraszamy do przeczytania!

Uważaj na trwałe uszkodzenia blach

Gięcie nie tylko blach, ale i jakiegokolwiek innego materiału, ma bardzo duży wpływ na jego właściwości. Często kończy się też tak, że obrabiany materiał traci swoją początkową elastyczność i sprężystość. Koniecznie należy więc znać maksymalną wytrzymałość mechaniczną obrabianego materiału oraz zdawać sobie sprawę z tego, w którym momencie należy przerwać proces gięcia.

Jak więc widzisz – jest to proces, który wymaga całkiem sporej dokładności oraz wprawy. Koniecznie wybierz więc firmę, która do gięcia blach podchodzi z pieczołowitą starannością. Naszym zdaniem nie warto korzystać w tej sytuacji z półśrodków – gdyż początkowa oszczędność bardzo szybko może przerodzić się w duże straty (na przykład poprzez trwałe uszkodzenie blachy).

Konwencjonalne gięcie blachy czy CNC?

Nadal możesz bez problemu spotkać się z konwencjonalnymi metodami gięcia blachy. Prawda jest jednak taka, że obróbka za pomocą CNC jest dużo bardziej efektywna – i nic w tym dziwnego, że zaczyna ona w coraz to większym stopniu wypierać z rynku konkurencję.

Dlaczego jednak gięcie blachy za pomocą CNC jest znacznie lepsze od standardowych metod? Przede wszystkim dlatego, że:

praca przebiega znacznie sprawniej – i mowa tutaj zarówno o pojedynczych elementach, jak i produkcji masowej,

materiał będzie bezpieczniejszy – praktycznie nigdy nie zgadza się, aby (prawidłowo skonfigurowana) maszyna CNC omyłkowo uszkodziła dobrej jakości materiał,

zostanie uwzględnione więcej szczegółów – ponieważ maszyny CNC uchodzą za bardzo dokładnie, tak więc bez najmniejszego problemu wyprodukujesz za ich pomocą całe mnóstwo praktycznie identycznych elementów.

Warto w tym miejscu wspomnieć też o zwiększonej odporności przed korozją oraz po prostu lepszej prezentacji wizualnej.

Nie tylko gięcie blach

Warto również zainteresować się wszystkimi innymi usługami wykonywanymi przez wybrane przedsiębiorstwo. Gięcie blach jest bowiem jednym z wielu procesów, które mogą Ci się przydać.

Szczególnie mocno zachęcamy do zainteresowania się tematyką laserowej obróbki metalów – posiada ona całe mnóstwo pozytywów przy jednoczesnej niskiej ilości wad. W porównaniu do wysokiej jakości wykonania jest ona również względnie tania – innymi słowy: warto.

Pamiętaj też, że giąć można nie tylko blachę, ale również inne materiały, takie jak na przykład drewno czy tworzywa sztuczne.

Jak więc widzisz – proces gięcia jest naprawdę rozbudowany i nie warto jest traktować go „po macoszemu”. Zadbaj przede wszystkim o wysoką jakość przedsiębiorstwa, któremu chcesz powierzyć gięcie blach, a wszystko powinno zakończyć się pomyślnie.

0 Shares
You May Also Like