kolejowa-spedycja

Ekspresowe pociągi towarowe — przyszłość transportu dalekobieżnego w Europie

0 Shares
0
0
0

Transport to pojęcie, które nieustannie ewoluuje. Wraz z postępem technologicznym dzisiejsze rozwiązania logistyczne zachęcają do korzystania z alternatywnych rozwiązań transportowych. Jako przykład posłużyć mogą ekspresowe pociągi towarowe. Ich nieograniczona przestrzeń ładunkowa oraz szeroko rozwinięta infrastruktura logistyczna skutecznie zachęca do wyboru tego środka transportu. Czy zatem kolej może stanowić przyszłość transportu dalekobieżnego w Europie?

Nowoczesne pociągi towarowe – co oferują?

Zaletą nowoczesnych pociągów towarowych jest ich zaawansowana infrastruktura, która obejmuje wiodące kraje Europy. W ten sposób transport towarowy jest nie tylko szybki, ale także, dzięki regularności połączeń, pozwala na bieżąco zarządzać stanami magazynowymi w przedsiębiorstwie. Warto wspomnieć, że wiele krajów usytuowanych na starym kontynencie w efekcie wstąpienia do Unii Europejskie posiada ujednoliconą gospodarkę celną, co znacząco zachęca do wymiany towarowej.

 

Ekspresowe pociągi towarowe, w odróżnieniu od pozostałych środków transportu, pozwalają na przewóz dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. Na tej płaszczyźnie wyróżnia się przewozy drobnicowe oraz transporty całoładunkowe. Do najczęściej przewożonych towarów na terytorium Unii Europejskiej zalicza się artykuły gospodarstwa domowego, elektronikę, części i narzędzia mechaniczne, pojazdy samochodowe, surowce naturalne, paliwa oraz żywność. Ze względu na specyfikację techniczną ekspresowe pociągi towarowe spełniają wszelkie restrykcyjne normy bezpieczeństwa, co gwarantuje bezpieczną i szybką dostawę. 

Nowoczesna kolej – gwarancja ekspresowej dostawy

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze kolejowej transport towarów za pośrednictwem kolei odbywa się niezwykle sprawnie i skutecznie. W odróżnieniu od transportu ciężarowego kolej oferuje atrakcyjne stawki oraz swobodę związaną z organizacją transportu. Powierzając organizację transportu doświadczonej i sprawdzonej firmie logistycznej zyskuje się kompleksową usługę dostosowaną do indywidualnych oczekiwań klienta. Co ważne – transport kolejowy może z powodzeniem współgrać z pozostałymi środkami transportu. Wykorzystując transport multimodalny klient może z powodzeniem pozyskiwać towary zarówno z Europy, jak i pozostałych kontynentów. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest także usługa transportowa door to door, która dzięki swojej specyfikacji pozwala dostarczyć towar wprost pod wskazany w zleceniu adres.

 

Wybór kolei to także ukłon w kierunku ochrony środowiska, bowiem nowoczesne pociągi, w odróżnieniu od pojazdów ciężarowych, znacząco ograniczają emisję szkodliwych substancji. Zdaniem ekspertów z branży logistycznej transport kolejowy będzie odgrywał w przyszłości kluczową rolę. Potwierdzeniem tych faktów są działania ze strony Unii Europejskiej, które mają na celu ograniczyć w przyszłości ruch pojazdów ciężarowych na rzecz transportu kolejowego. 

 

Jak dowodzą statystyki kolej jest także w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, które pozwala sprawnie i efektownie transportować każdy rodzaj ładunku do dowolnego państwa mieszczącego się w Europie. Warto wspomnieć, że wybierając doświadczoną firmę spedycyjną eksperci pomogą dostosować wszelkie parametry przewozu wprost do indywidualnych oczekiwań. Organizacja transportu przez profesjonalistów to przede wszystkim oszczędność czasu i kosztów, które musi ponieść przedsiębiorca chcący przewieźć towar na własną rękę. 

 

Na przestrzeni minionych lat kolej zaczęła cieszyć się coraz większym zainteresowaniem – nie tylko w kraju, ale także w Europie. W zależności od potrzeb klienta jej wybór może stanowić dopełnienie oferty transportowej, jak również odgrywać główną rolę w transporcie ładunku. Swoboda i bezpieczeństwo oferowane przez ekspresowe pociągi towarowe dowodzi, że jest to godne polecenia rozwiązanie, które pozwoli wzmocnić zagraniczną wymianę towarów. 

źródło: symlog.eu

0 Shares
You May Also Like