aparat-natychmiastowy

Jaki aparat natychmiastowy wybrać?

0 Shares
0
0
0

W obecnych czasach wszystko idzie zgodnie z postępem technologicznym, zwykle stawiamy na największe i najbardziej innowacyjne gadżety. Odnosi się to głównie do sprzętów elektronicznych, których głównym zadaniem jest po prostu ułatwienie nam wykonywania codziennych czynności. W tej sytuacji warto jednak zwrócić większa uwagę na aparaty natychmiastowe, które wydawać by się mogło, że w tym cyfrowym XXI wieku zupełnie przestały istnieć. Niemniej jednak to właśnie aparaty natychmiastowe obecnie są jednym z najmodniejszych i najbardziej praktycznych urządzeń w jakie możemy się wyposażyć. Obecnie, kiedy większość zdjęć wykonujemy przy pomocy smartfonów, możliwość wykonania i wywołania fotografii “od ręki” jest prawdziwym luksusem. Tak więc jaki aparat natychmiastowy warto wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aparatu natychmiastowego?

Każdy aparat natychmiastowy ma swoje parametry i wyznaczniki, na które z pewnością warto jest zwrócić uwagę w momencie zakupu. Tak wic jeśli już wybierzemy się do sklepu czy będziemy przeglądać sieć w poszukiwaniu odpowiedniego modelu, warto byśmy wybrali odpowiednio:

  • kliszę do aparatu natychmiastowego- trzeba uwzględnić to, ile kosztują klisze do danego aparatu, gdyż będzie się to przekładać na finalny koszt jego eksploatacji. Warto wiedzieć, że różnice w cenie klisz do poszczególnych modeli mogą oscylować nawet w granicach kilkudziesięciu złotych. 
  • matryca aparatu natychmiastowego- nie da się ukryć, że im większa rozdzielczość, tym lepszą jakością zdjęć będziemy mogli się cieszyć. Większość aparatów natychmiastowych ma rozdzielczość na poziomie 10 Mpix lub nawet więcej. Jest to wystarczające, by cieszyć się wyraźnymi i jasnymi zdjęciami.
  • rozmiar zdjęć i prędkość ich wydruku- zarówno rozmiar zdjęć jak i prędkość wydruku znacznie wpływają na komfort użytkowania. Tak więc warto pamiętać, by wybierać te modele, które oferują wydrukowanie zdjęcia w mniej niż 60 sekund. W przeciwnym razie bardzo szybko opadnie zarówno radość jak i ekscytacja z posiadania aparatu natychmiastowego bardzo szybko opadnie. Co do formatu zdjęcia to najpopularniejszym jest format 5 x 7,5 centymetra. Pozwala to na wydrukowanie zgrabnych i proporcjonalnych zdjęć.
  • bateria lub akumulator- z perspektywy użytkownika o wiele korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się aparat natychmiastowy z akumulatorem. Zawsze bowiem można go wygodnie i szybko naładować, nawet za pośrednictwem smartfona.
  • tryby fotografowania- to kolejny ważny parametr. Warto więc zadbać, by aparat natychmiastowy posiadał lampę błyskową, a niektóre modele umożliwiają nawet dodawanie ramek do zdjęć.
  • slot na dodatkową pamięć- niby cały urok aparatu natychmiastowego tkwi w tym, że drukuje on zdjęcia natychmiastowo, jednak Ci z nas, którzy lubią zatrzymać fotografię na karcie pamięci, z pewnością docenią jeśli dany model będzie posiadał wejście na kartę microSD.
  • rodzaj wizjera- zwykle można wybrać pomiędzy wizjerem elektronicznym lub optycznym. Jest to kwestia czysto techniczna, jednak modele elektroniczne pozwalają na lepszy podgląd ujęcia, a nawet na lepsze dopasowanie balansu bieli. Jednym słowem, zdjęcia będą o wiele korzystniejsze.
  • obudowa- jeśli chcemy mieć urządzenie, któremu nie straszne będą warunki pogodowe, wówczas warto zdecydować się na model z wodoodporną obudową.
  • wymiary i waga- im lżejszy i mniejszy jest aparat natychmiastowy, tym będzie on wygodniejszy do przenoszenia.

Jaki aparat natychmiastowy wybrać?

Szukając idealnego aparatu natychmiastowego dla siebie, warto przyjrzeć się bliżej popularnym modelom jak np. FujiFilm Instax mini 11 oraz FujiFilm Instax Wide 300. Są to jedne z lepszych aparatów natychmiastowych, które posiadają zarówno zadowalającą rozdzielczość, a także prędkość drukowania zdjęć na poziomie 45 sekund. Co więcej występują one w różnych kolorach, więc miłośnicy dobrego designu, nie będą mogli narzekać na brak możliwości wyboru. Dodatkowo posiadają one wiele przydatnych funkcji jak chociażby tryb sepia czy wbudowany obiektyw makro, do robienia zdjęć z bliskiej odległości. Z pewnością sprawdzą się one świetnie u każdego miłośnika uwieczniania momentów na kliszy.

źródło: abfoto.pl

0 Shares
You May Also Like