zabudowy-szklane

Zabudowa szklana w małym biurze

0 Shares
0
0
0

Biura firmy, gdzie na co dzień wykonuje się obowiązki zawodowe i podejmuje kontrahentów, wymagają funkcjonalnego oraz estetycznego zaaranżowania. Pozwala ono na bezproblemowe korzystanie z przestrzeni oraz zachowanie w niej ładu i porządku. Umożliwia też oddzielenie poszczególnych pomieszczeń, by zapewnić intymność i możliwość swobodnej pracy znajdującym się w biurze osobom. Do tego celu przydaje się zabudowa szklana. Może ona być dopasowana nawet do niewielkiej powierzchni użytkowej, ponieważ jej poszczególne elementy wykonywane są na wymiar.

Zabudowa szklana w małych pomieszczeniach typu Open Space

Nowoczesna zabudowa szklana jest stworzona nie tylko do dużych powierzchni użytkowych, ale również do niewielkich biur, gdzie wymagane jest estetyczne, funkcjonalne i umiejętne podzielenie przestrzeni. Mała powierzchnia nie jest ograniczeniem dla biurowej zabudowy szklanej, ponieważ wszystkie jej elementy są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Pozwala to na dopasowanie ich do typu aranżacji, a także miejsca, gdzie docelowo mają się znaleźć. Praktyczne w użytkowaniu zabudowy szklane w postaci ścianek i drzwi umożliwiają wydzielenie powierzchni w biurze w taki sposób, aby nie zmniejszać optycznie dostępnej przestrzeni. Dzięki nim możliwe jest stworzenie kilku niezależnych miejsc, zapewniających optymalne warunki do pracy.

Rodzaje szkła wykorzystywane w szklanych zabudowach do biur

Dopasowana do aranżacji miejsca biurowa zabudowa szklana jest wykonywana ze szkła hartowanego, monolitycznego lub laminowanego. Osoby zdecydowane na projekt i instalację szklanej zabudowy w małym biurze, oprócz szkła przezroczystego, mogą wybrać także barwione w masie. Dostępne są także zabudowy biurowe ze szkła z folią mleczną lub kolorową.

Coraz więcej klientów firmowych decydujących się na zabudowy szklane do małych biur wybiera szkło o zmiennej przejrzystości Priva-Lite. Jest to materiał, który pod wpływem prądu zmienia swoją nieprzezierną postać na przezierną.

W przypadku niewielkich powierzchni biurowych typu Open Space, w których występuje duże natężenie ruchu, negatywnie wpływające na komfort pracy, można zastosować zabudowy biurowe ze szkła o większej izolacji akustycznej. Są to systemy z podwójnym szkleniem, dedykowane zarówno pomieszczeniom, gdzie podejmuje się kontrahentów biznesowych, jak i prowadzi konferencje, szkolenia czy spotkania w większym gronie osób. Eliminuje to docieranie dobrze słyszalnych dźwięków do pokojów zajmowanych przez pracowników firmowych.

Ścianki działowe i drzwi szklane z okuciami – do wydzielania przestrzeni w biurze

Tworzona na indywidualne zamówienie zabudowa szklana biurowa jest dopasowana do metrażu i kubatury powierzchni, w której ma się docelowo znaleźć. Konstrukcje szklane do niewielkich biur wyróżniają się prostą budową i uniwersalnością. Ścianki szklane biurowe mogą być mocowane przy pomocy subtelnych profili góra-dół, bez konieczności wykorzystania profili pionowych. W nowoczesnych zabudowach szklanych biurowych, dedykowanych małym powierzchniom, montowane są również drzwi w ościeżnicy, które mogą być połączone z pozostałymi okuciami. W zależności od stylu aranżacyjnego i elementów wyposażenia biura, można zdecydować się na zabudowę szklaną z drzwiami wyposażonymi w okucia w wykończeniu Inox, anoda, czarnym lub lakierowanym proszkowo na dowolnie wybrany kolor z palety RAL. Wpływa to na walory estetyczne niewielkiej zabudowy szklanej biurowej. Pomieszczenia o dużej kubaturze, ale niewielkim metrażu również można podzielić przy pomocy zabudowy ze szkła. Po dokonaniu odpowiednich pomiarów i stworzeniu poszczególnych elementów, są one mocowane w pomieszczeniach w taki sposób, by móc podzielić je na kilka mniejszych lub też stworzyć dodatkowe korytarze, pokoje socjalne, przedsionki i poczekalnie.

Odpowiednio dobrana zabudowa szklana dla małego biura może być estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem dedykowanym klientom firmowym. Pozwala stworzyć z jednego pomieszczenia kilka mniejszych, podzielonych przy pomocy szklanych ścianek działowych i drzwi. 

źródło: szklarzokuniew.pl

0 Shares
You May Also Like