balustrady-z-nierdzewki

Balustrady z nierdzewki tylko ze sprawdzonym producentem

0 Shares
0
0
0

Balustrada z nierdzewki jest świetnym wyborem, jeżeli szukamy dobrej jakości stylowej balustrady. Stalowe barierki są bardzo bezpieczne, nie niszczą się tak szybko jak balustrady wykonane z mniej trwałych materiałów i są bardzo uniwersalne, co plasuje je w czołówce najchętniej wybieranych produktów do zabezpieczenia schodów, balkonów i tarasów. Żeby jednak mieć pewność, że balustrada z nierdzewki przetrwa z nami przez lata, powinniśmy wybrać sprawdzonego producenta balustrad stalowych, który doradzi nam w wyborze najlepszego produktu ze stali. 

 

Balustrady ze stali nierdzewnej od dobrego producenta to gwarancja jakości

 

Balustrada ze stali nierdzewnej to synonim dobrej jakości i elegancji. Jak w przypadku każdego produktu do wyposażenia domu musimy jednak zadbać o to, żeby barierka pochodziła od sprawdzonego producenta, który na co dzień zajmuje się stalowymi produktami. Powód jest oczywisty – wykonawca balustrady z nierdzewiejącej stali nie tylko da nam gwarancję najlepszej jakości materiałów, ale i wspomoże nas zarówno podczas wyboru stalowej barierki do schodów, jak i podczas jej instalacji i eksploatacji. Certyfikowany producent barierek ze stali będzie poza tym dysponował odpowiednimi narzędziami i materiałami do wyrobu bezpiecznego produktu. 

 

Rynek przetwórstwa metalurgicznego jest w dzisiejszych czasach mocno eksploatowany i obciążony, co jest związane nie tylko z obecną sytuacją epidemiologiczną, ale i stale rosnącym zapotrzebowaniem na stalowe produkty do wyposażenia domu i firmy. Pomimo niestabilnych cen stali nierdzewnej stalowe balustrady i poręcze na schody z nierdzewki cieszą się niesłabnącą popularnością. Inwestorzy cenią je nie tylko na jakość wykonania, ale przede wszystkim trwałość wyrobów ze stali nierdzewiejącej. Poza tym barierki stalowe bardzo uniwersalne i pasują zarówno do klasycznych pomieszczeń, jak i nowoczesnych biurowców i apartamentowców. 

 

Stal nierdzewna, z której wykonane są balustrady, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne – zarówno drobne zarysowania, jak i poważniejsze wgniecenia, czym przewyższa inne materiały, np. żelazo i drewno. Poza tym balustrady są nierdzewne, a więc świetnie nadają się do montażu przy balkonach i tarasach, a także jako barierki do stalowych schodów zewnętrznych

 

Balustrady ze stali nierdzewnej – rodzaje 

 

Rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej najczęściej zależy od naszych upodobań. Balustrada zewnętrzna jest tą częścią zewnętrznego wykończenia budynku, która najczęściej rzuca się w oczy. Dlatego warto zadbać o to, żeby nie tylko była dobrej jakości, ale i najzwyczajniej w świecie była przyjazna dla oka. Z drugiej strony balustrady wewnętrzne montowane przy schodach stalowych już dawno przestały pełnić rolę wyłącznie użytkowego elementu wyposażenia domu i stały się dodatkową ozdobą pomieszczenia. Drugim czynnikiem, który wpływa na wybór dobrej jakościowo balustrady ze stali nierdzewiejącej, jest budżet, którym dysponujemy. Jeżeli zależy nam na świetnej jakości produkcie, który przetrwa z nami przez lata, bez wahania powinniśmy wybrać barierkę z nierdzewki. Jej wytrzymałość sprawia, że zakup balustrady będzie w pełni opłacalny. 

 

Najbardziej klasyczną wersją balustrady ze stali nierdzewnej są balustrady w pełni stalowe. Ten typ wyróżnia bardzo prosta konstrukcja – balustrada zbudowana jest z pionowych tralek ze stali nierdzewnej, które mocuje się do stalowych słupków nośnych. Jest to najprostszy rodzaj barierki balkonowej spotykany zazwyczaj w dawnym budownictwie wielorodzinnym. Jeżeli jesteśmy zwolennikami tego typu rozwiązania, ale chcemy je zmodyfikować, możemy zdecydować się na balustradę ze stali z poziomymi linkami zamiast pionowych tralek. Balustrada w tym wydaniu dobrze sprawdzi się i na zewnątrz – jako zabezpieczenie balkonu, i wewnątrz domu – jako doposażenie stalowych schodów

 

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem są balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. Ten typ balustrady wyróżnia się nowoczesnym połączeniem tafli szkła hartowanego i stali nierdzewiejącej. Szklana balustrada przymocowana jest do pionowych słupków nośnych za pomocą stalowych rotuli. Balustrada ze szklanym wypełnieniem często spotykana jest w budownictwie jednorodzinnym, choć nadal jest też bardzo popularna w zabudowaniach wielorodzinnych, galeriach handlowych i biurowcach. Zaletą tego typu balustrady zewnętrznej jest wygoda użytkowania i czyszczenia balkonu, który nie potrzebuje dodatkowego odwodnienia – tafla szklanej balustrady jest umieszczona ponad płytą balkonu.

 

Balustradą, która przeżywa prawdziwe oblężenie wśród inwestorów, jest balustrada ze stali nierdzewnej i szkła w stalowej szynie. Szyna z nierdzewki przytwierdzona jest do podłoża i to w niej umieszczona jest szklana balustrada – mocowanie odbywa się za pomocą wsporników zakotwionych w szynie. Podobnym, choć bardziej efektownym pomysłem, jest zamontowanie na balkonie balustrady całoszklanej samonośnej. Balustrada tego typu różni się od balustrady w szynie wyłącznie sposobem mocowania – balustrada całoszklana mocowana jest punktowo za pomocą rotuli lub uchwytów ze stali nierdzewiejącej. Poza tym balustrada nie posiada już dodatkowych wsporników. Balustrada całoszklana jest najbardziej efektownym rodzajem barierki ze stali nierdzewnej i najczęściej jest wykorzystywana w nowym budownictwie apartamentowym.  

źródło: kobamet.pl

0 Shares
You May Also Like