metalowe-slupki-drogowe

Gdzie stosuje się słupki drogowe metalowe?

0 Shares
0
0
0

Słupki drogowe występują w wielu różnych wariantach i opcjach. Pozwala to łatwo oraz precyzyjnie dobrać najlepsze rozwiązanie do określonej sytuacji. Jedną z najczęściej spotykanych opcji są słupki drogowe metalowe. Z czego wynika tak duża ich popularność i czym się charakteryzują? A także w jakich sytuacjach zalecane jest ich stosowanie, aby osiągnąć najwyższą funkcjonalność? Wyjaśniamy, gdzie stosuje się słupki drogowe metalowe.

Cechy charakterystyczne słupków drogowych metalowych

Słupki drogowe nie są jednolitą grupą produktów. Część z nich wyróżnia się możliwością dołączenia łańcucha, inne są wykonane z elastycznych materiałów, by nie powodowały uszkodzeń w razie zderzenia, zaś jeszcze inne mają możliwość składania blokowaną zamkiem na kluczyk. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej spotykane są metalowe słupki drogowe. Cechą wspólną wszystkich słupków drogowych jest ich brak mobilności, a jednocześnie duża stabilność. Są to akcesoria drogowe, które doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdzie wygrodzenie określonego obszaru jest wymagane trwale, nie okresowo. Słupki drogowe są montowane bezpośrednio do podłoża, najczęściej za pomocą specjalnych śrub montażowych lub poprzez wmurowanie podstawy do gruntu.

Słupki drogowe metalowe charakteryzują się dużą trwałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Nie ulegają łatwo uszkodzeniom, zarówno mechanicznym, jak i termicznym. Dzięki temu mogą być lokalizowane na stanowiskach, w których występuje stała ekspozycja na słońce, mróz, śnieg czy deszcz. Dodatkowo w razie kontaktu samochodu z metalowym słupkiem drogowym nie dochodzi do uszkodzenia słupka i najczęściej nie jest wymagana jego naprawa czy wymiana. Taki kontakt najczęściej zostawia ślad jedynie na pojeździe. Metalowe słupki drogowe są dostępne w wielu kolorach oraz z możliwością uzupełnienia o elementy odblaskowe.

Zastosowanie słupków drogowych metalowych

Metalowe słupki drogowe mają wiele zalet. Powoduje to, że są często stosowane do wykonywania stałych wygrodzeń czy wyznaczania ścieżek ruchu. Najbardziej popularnym oraz najczęściej spotykanym zastosowaniem słupków drogowych metalowych jest oddzielenie obszaru ruchu pojazdów i pieszych oraz pieszych i rowerów na ciągach pieszo-rowerowych. Jest to rozwiązanie, które w tych przypadkach gwarantuje maksimum bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Dodatkowo metalowe słupki drogowe stawia się na chodnikach w celu uniemożliwienia wjazdu samochodom. Podobne zastosowanie mają słupki przy wejściu na deptak. To praktyczne rozwiązanie gwarantujące pieszym maksimum bezpieczeństwa w strefach ruchu przeznaczonych wyłącznie dla nich. Słupki drogowe metalowe całkowicie blokują możliwość przekroczenia ich przez pojazdy, jeśli tylko zostaną ustawione w odpowiednio małych odstępach. Ponadto blokady przy użyciu słupków drogowych z metalu sprawdzają się do uniemożliwienia parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych.

0 Shares
You May Also Like