wiedza-o-suplementach-diety

Suplementy diety – co warto wiedzieć o suplementach diety?

0 Shares
0
0
0

Polacy coraz częściej decydują się na zażywanie suplementów diety. Jest to spowodowane nadmiernym stresem, zanieczyszczeniem środowiska, toksynami, nadwagą. Tego typu produkty znaleźć można w aptekach i supermarketach, a ich liczba jest wysoka, w konsekwencji warto uzyskać kilka podstawowych informacji w tym zakresie. Co to są suplementy diety? Kiedy warto zdecydować się na ich stosowanie? Jakie rodzaje suplementów możemy wyróżnić? W jaki sposób wybrać najlepszy produkt? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Co to są suplementy diety?

Suplementy diety to produkty, które w swoim składzie posiadają substancje odżywcze. Traktuje się je jako sposób na uzupełnienie naszej codziennej diety. Najczęściej jest to źródło minerałów, witamin i innych korzystnych dla organizmu substancji, takich jak mikroelementy, makroelementy, tłuszcze, ekstrakty roślinne, enzymy. Suplement zawiera więc wszystko, co jest niezbędne dla organizmu do jego prawidłowego funkcjonowania. Tego typu produkty są dystrybuowane w formie, która umożliwia łatwe dawkowanie. Przykładem są chociażby tabletki, proszek, płyn, kapsułki.

Kiedy warto zdecydować się na stosowanie suplementów?

Wiele osób zastanawia się, jakie suplementy warto brać. Bardziej zasadniczym pytaniem jest jednak to, kiedy powinniśmy zdecydować się na ich zażywanie. Otóż suplementacja jest zalecana, kiedy nasza codzienna dieta nie jest zróżnicowana. Składniki znajdujące się w takich produktach mają na celu osiągnięcie określonych korzyści. Mogą odżywić organizm, poprawiają pamięć i koncentrację, chronią organizm, wspomagają prace układów. Mają pozytywny wpływ na naszą siłę witalną i wspomagają dietę osób, które nie dbają o odpowiednie zbilansowanie posiłków. 

Jakie rodzaje suplementów możemy wyróżnić?

Suplementy diety możemy podzielić na syntetyczne i naturalne. Te pierwsze otrzymuje się w wyniku chemicznej syntezy, a te drugie pozyskiwane są z surowców, które naturalnie występują w przyrodzie. Znacznie korzystniejsze jest stosowanie tych drugich. Są one uznawane za skuteczniejsze i bezpieczniejsze, niestety wiąże się to z nieco wyższym kosztem. Suplement diety witaminy można także podzielić w zależności od składu. Wówczas wyróżnia się suplementy mineralne i witaminowe. Alternatywnym podziałem jest ten w oparciu o mechanizm działania. 

W jaki sposób dobrać odpowiedni suplement diety?

Wybierając suplementy diety należy każdorazowo brać pod uwagę potrzeby naszego organizmu. Takie produkty odpowiedzialne są za ochronę i wspieranie naszego zdrowia. Jeśli zostaną dobrane w sposób nieprawidłowy, wówczas nie przyniosą korzyści, a w skrajnych przypadkach mogą zaszkodzić. Wybór suplementów może być oparty na zaleceniach dietetyków- są oni w stanie rzetelnie ocenić jadłospis i wskazać braki. Zwróćmy uwagę na mniej oczywiste aspekty, jak chociażby obecność konserwantów, barwników, laktozy, glukozy lub składników, na które jesteśmy uczuleni. 

źródło: organicpharma.pl – produkty

0 Shares
You May Also Like