maszyny-budowlane

Wynajem maszyn budowlanych — czy warto

0 Shares
0
0
0

Na budowie — bez znaczenia czy małej, czy dużej — warto wykorzystywać sprzęt budowlany. Nie zawsze zakup urządzeń jest uzasadniony ekonomiczne, dlatego warto zwrócić uwagę na oferty wynajmu maszyn budowlanych. 

Jakie maszyny potrzebne są na budowie

Zastosowanie maszyn budowlanych na budowie nie jest konieczne — szczególnie na niewielkich placach budów (np. przy stawianiu domku jednorodzinnego) wszystkie roboty można przeprowadzić ręcznie. Warto jednak podkreślić, że wykorzystanie maszyn budowlanych zasadniczo przyspieszy realizację poszczególnych etapów budowy. W przypadku budowy większych obiektów zakres prac jest tak duży, że prowadzenie robót bez zastosowania specjalistycznego sprzętu jest niemożliwe. 

Skupmy się najpierw na niewielkich budowach. Każdy etap budowy wymaga zastosowania innego rodzaju urządzeń. W przypadku prac ziemnych warto dysponować koparką, ładowarką, spycharką czy wywrotką. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z koparko-ładowarki, która z powodzeniem zastąpi koparkę i ładowarkę. 

Koparkę można wykorzystać do wykonania wszelkich wykopów — np. pod fundamenty, ale także pod szambo, basen czy kanalizację. Maszyna znacznie przyspiesza postęp prac — ze ściągnięciem humusu poradzi sobie z kilka godzin, a wykopy pod fundamenty w ciągu jednego dnia. Istotny jest także dobór koparki do podłoża — jeśli jest grząskie i nieutwardzone należy wybierać koparkę gąsienicową. Kolejną maszyną godną uwagi jest ładowarka, która pozwoli załadować nadmiar ziemi powstały po wykopach na wywrotkę. Jednakże ładowarka to nie tylko załadunek ziemi, gruzu i innych. To także maszyna wykorzystywana do realizacji niewielkich prac wyburzeniowych czy wykonania otworów pod słupy. Sprawdzi się również do przenoszenia materiałów budowlanych. Dla optymalizacji zastosowanych na budowie sprzętów można zdecydować się na koparko-ładowarkę, która zrealizuje wszystkie funkcje tych urządzeń. Wraz z ładowarką niezbędna jest także wywrotka, która pozwoli przewieźć zarówno materiały budowlane na teren budowy, jak i wywieźć z niej zalegającą ziemię, gruz i inne. Jeśli planujesz wykonanie na budowie nasypów lub musisz przygotować teren pod budowę poprzez niwelację i eliminację drzew i krzewów to spychacz będzie najlepszym rozwiązaniem. 

W przypadku kolejnego etapu budowy związanego ze stawianiem obiektu  pracami instalatorskimi wewnątrz niezbędne będą mniejsze sprzęty budowlane typu betoniarka czy elektronarzędzia, a także agregat prądotwórczy, jeśli nieruchomość nie została podłączona do sieci. 

Duże maszyny mogą być przydatne na ostatnim etapie budowy — tj. w pracach wykończeniowych i porządkowych. Tak jak wykończenie obiektu można przeprowadzić w oparciu o własne narzędzia. Jednakże prace mogą wymagać zastosowania ciężkiego sprzętu — zamiatarki, czy HDSa, który wywiezie kontener z odpadami pobudowlanymi.

Wynajem maszyn budowlanych

Skorzystanie z wynajętego sprzętu budowlanego, szczególnie tego dużego, znacznie przyspiesza realizację prac. Co więcej, wynajem może być także korzystniejszy pod względem finansowym. Skorzystanie z pracy ręcznej wynajętych pracowników do wykonania wykopów pod fundamenty, niwelacji terenu, usunięcia drzew i krzewów, a także wywozu odpadów może okazać się znacznie droższe niż wypożyczenie koparki, HDSa czy ładowarki na kilka godzin pracy. Co ważne, klient ciężkie maszyny budowlane zawsze wypożycza wraz z doświadczonym operatorem, który nie tylko zapewnia szybki postęp robót, ale również precyzyjne i bezpieczne wykonanie. 

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie etapów prac oraz określenie czasu wykorzystania wypożyczonych maszyn budowlanych. Jeśli nie jesteś pewien co do organizacji planowania robót, z pewnością pracownicy firmy wynajmującej maszyny budowlane pomogą dostosować harmonogram do Twoich możliwości. Co więcej, wskażą także maszyny i urządzenia, które będą optymalnie dopasowane do Twojej budowy. 

żródło: avio-star.pl

0 Shares
You May Also Like