domek-mobilny-na-ferie-zimowe

Co warto postawić na działce rekreacyjnej?

0 Shares
0
0
0

Jeżeli masz działkę i chcesz postawić na niej niewielki budynek letniskowy, nie musisz wcale decydować się na standardowe konstrukcje tymczasowe. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby znalazł się na niej domek całoroczny. I to w dodatku na kółkach!

O czym mowa? O niezwykle popularnych budowlach typu holenderskiego, na które decydują się nie tylko właściciele działek, ale również dzierżawcy. Wszystko ze względu na fakt, iż domek mobilny nie jest osadzany na stałe w gruncie. Zostaje on wyposażony w koła, dzięki którym można go dowolnie przenosić. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Domki mobilne na działce rekreacyjnej – dlaczego warto?

 

Już na wstępie trzeba podkreślić, że tego typu konstrukcje zapewniają mnóstwo możliwości i sposobów ich wykorzystania. Mogą Ci posłużyć jako budowle typowo wakacyjne, na stałe, a także jako domki dla Twoich gości. Przy ich użyciu stworzyć możesz niewielkie osiedle wypoczynkowe – to z pewnością bardzo ciekawy pomysł na biznes.

Tym bardziej że są to domki całoroczne. Można w nich przebywać nie tylko latem i wiosną, ale też zimą. Nawet w przypadku szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, związanych z opadami śniegu i niską temperaturą. Jak to możliwe? Domki holenderskie zawierają bowiem:

  • wytrzymały, drewniany szkielet i stalową ramę, która została zabezpieczona antykorozyjnie,
  • elewację z atrakcyjnych, odpornych na czynniki zewnętrzne panele imitujące drewno,
  • podłogi ocieplane styropianem posadzkowym,
  • podwójną izolację – membrany wiatro i paroizolacyjne,
  • elektryczne ogrzewanie.

Wszystko to sprawia, że komfort przebywania wewnątrz zawsze jest wysoki. Bez względu na porę roku i pogodę za oknem.

Wyposażenie domków holenderskich i układ pomieszczeń

 

Kolejnym atutem omawianych budowli jest fakt, iż powstają one na bazie wielu niezwykle zróżnicowanych projektów. Dzięki temu możesz wybrać domek pod względem wielkości, układu pomieszczeń i dostępnego wyposażenia. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie także ku temu, aby zakupić domek holenderski na zamówienie, a więc powstający na podstawie projektu indywidualnego.

W przypadku domków „szytych na miarę”, decydujesz o każdym, nawet najmniejszym elemencie. Dzięki temu zyskasz pewność, że finalna konstrukcja okaże się zgodna z Twoimi wyobrażeniami, a także wymaganiami.

Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujesz, możesz liczyć na ogromną swobodę aranżacyjną. W standardowej wersji domek mobilny składa się między innymi z:

  • z kilku sypialni z łóżkami, szafkami i komodami,
  • aneksu kuchennego, zawierającego zabudowę meblową, płytę indukcyjną, lodówkę, piekarnik, zmywarkę i okap,
  • salonu, w którym znajdziesz miejsce na TV i gniazdo RTV,
  • łazienki z kompletnym wyposażeniem – mowa tutaj na przykład o kabinie prysznicowej, WC, grzejniku żeberkowym i podłączeniu pod pralkę.

Jak więc widać, możliwości jest naprawdę sporo, co oznacza, że domek typu holenderskiego okażę się naprawdę świetnym wyborem. Zwłaszcza wówczas, gdy działka rekreacyjna położona jest w malowniczej lokalizacji.

Wykonanie domków holenderskich – czy możesz liczyć na wysoką jakość?

 

Warto podkreślić, że wygoda korzystania z tego typu konstrukcji jest mocno uzależniona od sposobu ich zabezpieczenia i dostosowania do zmiennych warunków atmosferycznych. Mowa tu nie tylko o opisywanym już ogrzewaniu.

Nie bez znaczenia jest też bowiem dach, który przecież dość łatwo może ulec uszkodzeniu. Z tego powodu w domkach mobilnych wykorzystywane są specjalne blachodachówki, wyróżniające się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Pozwala to znacznie ograniczyć ewentualne wydatki na naprawy.

Wspomnieć należy ponadto o odpornych na wpływ czynników zewnętrznych rynny z PCV, oknach dwuszybowych, stalowych drzwiach zewnętrznych, czy też o panelach PCV lub MDF, które stanowią wykończenie ścian wewnętrznych. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało można stwierdzić, że inwestycja w domek mobilny to świetny pomysł dla wszystkich właścicieli i dzierżawców działek.

źródło: ecomobilehome.pl

0 Shares
You May Also Like