Jeżeli masz działkę i chcesz postawić na niej niewielki budynek letniskowy, nie musisz wcale decydować się na standardowe konstrukcje tymczasowe. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby znalazł się na niej domek całoroczny. I to w dodatku na kółkach!
O czym mowa? O niezwykle popularnych budowlach typu holenderskiego, na które decydują się nie tylko właściciele działek, ale również dzierżawcy. Wszystko ze względu na fakt, iż domek mobilny nie jest osadzany na stałe w gruncie. Zostaje on wyposażony w koła, dzięki którym można go dowolnie przenosić. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.
Domki mobilne na działce rekreacyjnej – dlaczego warto?
Już na wstępie trzeba podkreślić, że tego typu konstrukcje zapewniają mnóstwo możliwości i sposobów ich wykorzystania. Mogą Ci posłużyć jako budowle typowo wakacyjne, na stałe, a także jako domki dla Twoich gości. Przy ich użyciu stworzyć możesz niewielkie osiedle wypoczynkowe – to z pewnością bardzo ciekawy pomysł na biznes.
Tym bardziej że są to domki całoroczne. Można w nich przebywać nie tylko latem i wiosną, ale też zimą. Nawet w przypadku szczególnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, związanych z opadami śniegu i niską temperaturą. Jak to możliwe? Domki holenderskie zawierają bowiem:
- wytrzymały, drewniany szkielet i stalową ramę, która została zabezpieczona antykorozyjnie,
- elewację z atrakcyjnych, odpornych na czynniki zewnętrzne panele imitujące drewno,
- podłogi ocieplane styropianem posadzkowym,
- podwójną izolację – membrany wiatro i paroizolacyjne,
- elektryczne ogrzewanie.
Wszystko to sprawia, że komfort przebywania wewnątrz zawsze jest wysoki. Bez względu na porę roku i pogodę za oknem.
Wyposażenie domków holenderskich i układ pomieszczeń
Kolejnym atutem omawianych budowli jest fakt, iż powstają one na bazie wielu niezwykle zróżnicowanych projektów. Dzięki temu możesz wybrać domek pod względem wielkości, układu pomieszczeń i dostępnego wyposażenia. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie także ku temu, aby zakupić domek holenderski na zamówienie, a więc powstający na podstawie projektu indywidualnego.
W przypadku domków „szytych na miarę”, decydujesz o każdym, nawet najmniejszym elemencie. Dzięki temu zyskasz pewność, że finalna konstrukcja okaże się zgodna z Twoimi wyobrażeniami, a także wymaganiami.
Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujesz, możesz liczyć na ogromną swobodę aranżacyjną. W standardowej wersji domek mobilny składa się między innymi z:
- z kilku sypialni z łóżkami, szafkami i komodami,
- aneksu kuchennego, zawierającego zabudowę meblową, płytę indukcyjną, lodówkę, piekarnik, zmywarkę i okap,
- salonu, w którym znajdziesz miejsce na TV i gniazdo RTV,
- łazienki z kompletnym wyposażeniem – mowa tutaj na przykład o kabinie prysznicowej, WC, grzejniku żeberkowym i podłączeniu pod pralkę.
Jak więc widać, możliwości jest naprawdę sporo, co oznacza, że domek typu holenderskiego okażę się naprawdę świetnym wyborem. Zwłaszcza wówczas, gdy działka rekreacyjna położona jest w malowniczej lokalizacji.
Wykonanie domków holenderskich – czy możesz liczyć na wysoką jakość?
Warto podkreślić, że wygoda korzystania z tego typu konstrukcji jest mocno uzależniona od sposobu ich zabezpieczenia i dostosowania do zmiennych warunków atmosferycznych. Mowa tu nie tylko o opisywanym już ogrzewaniu.
Nie bez znaczenia jest też bowiem dach, który przecież dość łatwo może ulec uszkodzeniu. Z tego powodu w domkach mobilnych wykorzystywane są specjalne blachodachówki, wyróżniające się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Pozwala to znacznie ograniczyć ewentualne wydatki na naprawy.
Wspomnieć należy ponadto o odpornych na wpływ czynników zewnętrznych rynny z PCV, oknach dwuszybowych, stalowych drzwiach zewnętrznych, czy też o panelach PCV lub MDF, które stanowią wykończenie ścian wewnętrznych. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało można stwierdzić, że inwestycja w domek mobilny to świetny pomysł dla wszystkich właścicieli i dzierżawców działek.
źródło: ecomobilehome.pl
