Wykorzystanie-sprezonego-powietrza2

Bezolejowe sprężarki śrubowe — cechy i zastosowanie

0 Shares
0
0
0

Rynek sprężarek powietrza jest tak szeroki, że z łatwością można się w nim zgubić. Klienci mają do wyboru urządzenia śrubowe i tłokowe oraz olejowe i bezolejowe. Dodatkowo kompresory występują w różnych rozmiarach i charakteryzują się odmiennymi parametrami technicznymi. Wybór idealnego urządzenia wcale nie jest łatwym zadaniem. Przedstawiamy wysokiej klasy bezolejową sprężarkę śrubową AQUARIUS oraz jej cechy i potencjalne zastosowania, jako najlepsze urządzenie do zakładów działających w branżach wymagających najwyższej jakości sprężonego powietrza i wydajności.

Sprężarka bezolejowa AQUARIUS gwarancją najwyższej jakości sprężonego powietrza

Wiele branż stosujących sprężone powietrze wymaga najwyższej jakości tego medium. Niezbędne jest odpowiednie osuszenie sprężonego gazu, pozbawienie drobinek oleju oraz oczyszczenie ze wszelkich, nawet najmniejszych, zanieczyszczeń. Dotyczy to przede wszystkim branży farmaceutycznej, spożywczej, medycznej i elektronicznej. Najwyższą jakość sprężonego powietrza, czyli powietrze klasy “0” zapewniają tylko kompresory bezolejowe. W urządzeniach stosujących olej do smarowania mechanizmów i ochładzania podzespołów, nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania tego zanieczyszczenia ze sprężonego powietrza. Nawet zastosowanie filtrów najwyższej klasy nie zapewni czystości powietrza na odpowiednim poziomie. Jedynie całkowite wyeliminowanie oleju z układu poprzez użycie kompresorów bezolejowych pozwala osiągnąć wymaganą czystość sprężonego powietrza. Doskonałym przykładem nowoczesnej i wysoko funkcjonalnej sprężarki bezolejowej jest kompresor AQUARIUS.

Cechy kompresorów śrubowych o zmiennej wydajności AQUARIUS 

AQUARIUS to seria urządzeń marki AG Kompressoren, które gwarantują użytkownikom szereg zalet. AQUARIUS to sprężarki śrubowe bezolejowe z wtryskiem wody, napędem 1:1 poprzez sprzęgło oraz silnikami z magnesami trwałymi w klasie IE 4. Dodatkowo wyposażone są w zaawansowany sterownik mikroprocesorowy. Dzięki temu sprężone powietrze wytwarzane przy użyciu sprężarek AQUARIUS zawsze będzie charakteryzowało się najwyższą jakością i czystością, dzięki czemu może być wykorzystywane nawet do najbardziej wrażliwych zastosowań. Dodatkowo zmienna prędkość obrotowa zapewnia najwyższą sprawność działania i doskonałą funkcjonalność.

Stosując sprężarki powietrza AQUARIUS użytkownik zyskuje możliwość płynnej regulacji wydajności, dzięki czemu doskonale wpisuje się ona w rytm zakładów o zmiennym zapotrzebowaniu na sprężony gaz. Zastosowanie wtrysku wody pozwala na dokładne wypłukanie wszystkich cząstek stałych ze sprężonego powietrza. Dodatkowo technologia ta zapewnia sprężone powietrze o niskiej temperaturze, co w wielu branżach jest bardzo pożądanym zjawiskiem. 

Woda stosowana w kompresorze bezolejowym AQUARIUS pochodzi wprost z wodociągów. Sprawia to, że nie jest wymagane jej dodatkowe uzdatnianie, a tym samym koszty eksploatacyjne urządzenia spadają. Z kolei połączenie ze zintegrowanym osuszaczem chłodniczym pozwala na uruchomienie funkcji odzysku wody i ponownym wprowadzeniu jej do obiegu. Niskie koszty eksploatacyjne zostały osiągnięte również dzięki rzadszej konieczności serwisowania, przeprowadzania napraw czy przeglądów technicznych.

Kondensat wytwarzany przez kompresory zmiennoobrotowe AQUARIUS jest neutralny dla środowiska i może być odprowadzany bezpośrednio do sieci kanalizacyjnej wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami. Natomiast innowacyjne sterowniki mikroprocesorowe w sprężarkach bezolejowych AQUARIUS efektywnie monitorują i analizują najistotniejsze parametry pracy kompresora. Pozwala to na szybkie wykrycie i diagnozę ewentualnych zakłóceń pracy czy awarii.

Zastosowanie kompresorów śrubowych bezolejowych AQUARIUS 

Kompresory śrubowe AQUARIUS znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wskazane jest wykorzystanie sprężonego powietrza klasy “0”, czyli charakteryzującego się najwyższą czystością. Dotyczy to takich branży jak farmaceutyczna, spożywcza czy elektroniczna. Ponadto najwyższa czystość sprężonego powietrza zalecana jest także w przemyśle np. podczas prac lakierniczych do natryskowego nanoszenia barwników i farb na drodze malowania natryskowego i malowania proszkowego.

źródło: almig.pl

0 Shares
You May Also Like